Sanal Kartlar

Sanal Kartlar
5 (100%) 1 vote

Gelişen teknolojiye  ve bu gelişimde hayatımıza soktuğu yeni  kültürler ödeme alanlarında da oluyor. Günümüzde artık bir çok  internet kullanıcısı, internet üzerinden online ödeme yöntemlerini kullanıyor, hal böyle iken ödeme sistemleri de bu konuda gelişimlerini sürdürüyorlar.

Geçmişten günümüze ödeme sistemlerine baktığımızda  online ödeme sistemlerinin de  çok geliştiğini göreceğiz.

Türkiye’de özellikle 2006 ve 2007 seneleri arasında gelişimi gösteren sanal ödeme yöntemleri her geçen gün , yeni bir ödeme sisteminin adını duyurarak piyasaya giriyor.

Bu ödeme sistemini göz önüne aldığımızda,

Bitcoin, Paykasa, Paypal, otopay, astropay paykwik , jeton gibi popüler uygulamaları görüyoruz.

sanal kartlar

sanal kartlar

Bu ödeme yöntemlerinden Paypal: dünyaca bilinen bir ödeme yöntemi olup, hesabınıza para yatırım daha sonra bunu geçerli olan dijital ortamlarda kullanmanızı sağlayan bir ödeme sistemidir.

Paykasa ise: Daha çok ismi paykasa kart olarak geçmektedir, 16 haneli bir kod barındıran Paykasa bu 16 haneli kodun karşılığı değerindedir.

Bitcoin:  2009 Tarihinde hayata geçen Bitcoin, gün geçtikçe popülerliğini arttırmış dijital bir para birimidir. Kullanıcılarına anonimliği vaat eden Bitcoin, şu anda 29 bin tl üzerinden işlem göremktedir.

Otopay; Otopay, yine paykasa mantığı ile çalışan ama üzerinde son kullanma tarihi bulunan bir ödeme yöntemidir. Hala popülerliğini koruyan Otopay uzun yıllardır Türkiye’de hizmet vermektedir.

paykasal.net

Dilediğiniz her konuda 7/24 canlı destek ekibimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kampanya ve haberlerden bildirim al.

Fields marked with an * are required

Daha fazla yazı için

Bütün yazıları göster