Otopay nedir?

Otopay

Kullanım avantajı ve fiyatlarıyla göz doldurmaya güvenli alışverişe devam

Otopay nerdir? Kredi kartları için giderek tehlikeli hale gelen sanal ortamda kullanılan kartların sayısı bir hayli artmıştır. Özellikle güvenlik açısından tereddütleri olan kişilerin tercih ettiği kartlardan bir tanesi de Otopay olmaktadır. Kredi kartları ile kıyaslandığında çok daha güvenli olduğu kesindir. Bunun yanında daha pratik ve kullanımı kolaydır. Euro cinsinden miktarlara sahip bir sanal kart ile her türlü site üzerinden alışveriş yapmak mümkündür. Kartın alımı için birçok değişik internet sitesi bulunmaktadır. Bu siteler aracılığı ile birkaç dakika içinde elde edilmesi mümkündür. Bu alım sırasında sadece kartın içinde bulunan tutar ödenmektedir. Bunun dışında bir ücretin ödenmesi istenmemektedir. Kart ile alınan 19 haneli pin kodu ve 4 haneli güvenlik kodu önemlidir. Yapılacak bütün işlemlerde bu iki husus kullanılmaktadır. Bunun dışında kullanıcıya ait bir bilginin girilmesine gerek yoktur. Kimlik bilgilerinin bu yolla ifşa olma durumuna ortadan kalkmıştır. Bu gibi nedenler ile son derece güvenli bir yapıya sahiptir.

Ön ödemeli bir sisteme sahip olması da bir başka avantajdır diyebiliriz. Kullanıcının yüksek tutarlarda olan borcun altına girmesinin önüne geçilmiştir. Kartın içinde bulunan tutarın harcanması durumunda ise otomatik iptal işlem devreye girmektedir. 10 Euro ile 1000 Euro arasında değişik tutarlarda bulunan kartlar, tutarın harcanmasıyla kullanılamaz hale gelir. Kullanmaya devam etmek isteyen kişilerin yeni bir kart alımı yapmaları gerekecektir.

Kredi kartları ile kıyaslandığında birçok artı yönü olan Otopay kart içindeki tutar, kullanıcının istemesi halinde geri alınabilir. Kartın içindeki Euro cinsinden olan tutar kura göre çevrilir. Daha sonra kullanıcıya ait hesaba birkaç dakika içinde gönderilmektedir. Unutulmamalıdır ki kart alımı ve bozdurma işlemleri güvenilir sitelerden yapılmalıdır. Aksi halde bazı sıkıntıların çıkabileceği bilinmelidir.

Otopay nedir?
5 (100%) 8 votes

paykasal.net

Dilediğiniz her konuda 7/24 canlı destek ekibimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kampanya ve haberlerden bildirim al.

Fields marked with an * are required

Daha fazla yazı için

Bütün yazıları göster